+48  512  013  940 // 58  553  14  27

ul. Piastowska 101, gdańsk

całodobowy kontakt:

Międzynarodowy transport zmarłych

Zajmujemy się całodobowym transportem zmarłych na terenie Polski, Europy i świata. Służymy Państwu swoim doświadczeniem i niezbędna wiedzą podczas załatwiania zezwoleń mających na celu sprawne sprowadzenie osoby zmarłej do kraju. Międzynarodowy transport zmarłych odbywa się specjalistycznie przygotowanym samochodem lub drogą lotniczą. Posiadamy przystosowane autokarawany wyposażone w odzież jednorazowego użytku oraz środki dezynfekujące. Zatrudniamy doświadczony i wykwalifikowany personel. Koszt naszej usługi transportu zwłok z zagranicy uzależniony jest od kraju, regionu oraz miejsca z którego przewozimy osobę zmarłą, dlatego też ustalany jest indywidualnie.

MIĘDZYNARODOWY TRANSPORT zmarłych

Chcielibyśmy przestrzec Państwa przed wyborem niedoświadczonych firm, które oferują mocno zaniżone stawiki. Z doświadczenia wiemy, iż mogą być to ludzie nieposiadający wystarczającej wiedzy ani floty pojazdów służących do tego celu.

W naszej ofercie znajdą Państwo także pomoc w zakresie międzynarodowego transportu zwłok. Firma nasza świadczy usługi zgodnie z prawem polskim i międzynarodowym załatwiając wszelkie niezbędne formalności związane z przewozem przy zachowaniu wszystkich zasad poszanowania ciała i dbałości o odpowiednie warunki transportu.

Międzynarodowy transport zmarłych – często zadawane pytania:

Czy trumnę z Ciałem osoby zmarłej można w Polsce otworzyć?

Nie można. Przepisy sanitarne zabraniają otwierania trumny po przywiezieniu jej do Polski. Trumna powinna zawierać metalowy wkład, który powinien być szczelnie zamknięty. W przypadku kiedy rodzina osoby zmarłej jest na miejscu odbioru ciała proponujemy pożegnanie z osobą zmarłą przed zamknięciem trumny. Jeśli rodzina jest nieobecna po przygotowaniu ciała wykonujemy zdjęcia które później przekazujemy rodzinie.

Czy Akty zgonu można wyrobić w Polsce?

W pierwszej kolejności należy zarejestrować zgon w miejscu gdzie osoba zmarła. W Polsce z zagranicznym aktem zgonu można w USC i wyrobić Polskie odpisy aktu zgonu co trwa do miesiąca czasu. Często jest to szybciej.

Jakie są koszty sprowadzenia zwłok z zagranicy?

Jest to często bardzo najtrudniejsze pytanie jakie może zadać rodzina osoby zmarłej. Międzynarodowy transport zmarłych z zagranicy składa się często wiele czynników np. koszty miejscowe takie jak: przechowanie osoby zmarłej, przewiezienie z miejsca zgonu do chodni itp. Jeśli chodzi o transport zwłok z Europy nasze koszty możemy stosunkowo szybko określić precyzyjnie. Np. średni koszt sprowadzenia Ciała z Niemiec w naszej firmie to 3500 do 5500 zł /Brutto/ w zależności od regionu. Koszty przewozu z dalszych zakątków świata np. Ameryki Płn., Afryki, Azji ustalamy indywidualnie z rodziną po zapoznaniu się ze sprawą i wcześniejszym kontakcie z krajem, z którego sprowadzamy ciało.

Co wychodzi korzystniej cenowo przewóz urny czy trumny z Ciałem?

Przepisy sanitarne nie nakazują przewozu urny samochodem specjalistycznym. Więc może się wydawać iż jest to mniej kosztowna metoda sprowadzenia ciała do Polski. Jednak często jest to błędne myślenie ponieważ koszty kremacji w obcym kraju i czynności przygotowawczych mogą znacznie przewyższyć koszty sprowadzenia trumny z Ciałem. Należy również pamiętać, że kremacja nie zwalnia z dokonania formalności. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

całodobowa obsługa

Całodobowy przewoź osób zmarłych.
Jesteśmy dyspozycyjni przez 7 dni
w tygodniu 24 godziny na dobę.

koszty pogrzebu

Pogrzeb Tradycyjny: od 2260zł. Pogrzeb Kremacyjny: od 2020zł (+koszt kremacji) Kwota zasiłku pogrzebowego to 4 000 zł. Na cenę pogrzebu składa się bardzo wiele elementów, po zapoznaniu się z oczekiwaniami rodziny dokonamy indywidualnej wyceny. Koszt kredytujemy w ramach zasiłku pogrzebowego. GRATIS: odbiór Osoby Zmarłej*, wszelkie formalności( USC, ZUS, Administracja cmentarza, ZDiZ, szpitale, hospicja) przyozdobienie grobu( baldachim, kwiaty, trawy, stojaki na wieńce itp.), nagłośnienie, wiązanka* na trumnę lub urnę, dodatkowy karawan na kwiaty* Niezależnie od ceny świadczone przez nas usługi zachowują ten sam wysoki poziom. * dopytaj o szczegóły

Gwarancja jakości

Wieloletnie doświadczenie oraz rodzinna tradycja zobowiązują do zapewnienia Państwu usług na najwyższym poziomie. Niezależnie od ceny świadczone przez nas usługi zachowują ten sam wysoki poziom.