+48  512  013  940 // 58  553  14  27

ul. Piastowska 101, gdańsk

całodobowy kontakt:

Kremacja

Kremacja zwłok w Polsce jest coraz popularniejszą formą pochówku. Pierwsze krematorium powstało w Polsce w 1993 roku. W Gdańsku średnio 30 procent pogrzebów to kremacja. W Czechach to około 90% a w Japonii aż 95%.

Kremacja jest procesem nieodwracalnym. Zwłoki osoby zmarłej spopielane są w temperaturze około 900 Stopni, w specjalnych trumnach, które nie posiadają okuć ani warstwy lakieru. Dzięki temu trumna wraz z Ciałem Osoby zmarłej ulegają całkowitemu spopieleniu. Następnie prochy składane są do urny.

Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm pogrzebowych w Gdańsku mamy bardzo szeroki wybór urn pogrzebowych – od tradycyjnych drewnianych poprzez metalowe, mosiężne kamienne jak i ceramiczne. Ozdobą urny może być wiązanka z kwiatów z dodatkiem zieleni dekoracyjnej, bądź tabliczkami z danymi osoby zmarłej, cytatem, modlitwą. Proponujemy korzystne ceny.

Proces kremacji zwłok może odbywać się z udziałem rodziny bądź bez. W przypadku kiedy rodzina decyduje się na udział w kremacji, Ciało osoby zmarłej wystawiane jest w trumnie w krematorium, aby rodzina mogła pożegnać się z bliskim. Do kaplicy w krematorium rodzina może zaprosić również księdza aby poświęcić ciało, które później ulega spopieleniu.

Pogrzeb z kremacją zwykle przebiega dwuetapowo: pierwszy etap to sam proces kremacji, drugi to uroczystość na Cmentarzu.

Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu nie różni się wiele od tradycyjnego pogrzebu. W Kaplicy na Cmentarzu zamiast trumny wystawiona jest urna, po czym następuje wyprowadzenie z kaplicy. Żałobnicy w kondukcie przechodzą pod grób gdzie następuje złożenie urny.

Cena kremacji w naszej firmie, której siedzibą jest Gdańsk to 700 zł.

Higiena Pośmiertna

Przygotowanie ciała do kremacji odbywa się podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego lub zastępując tradycyjne ubranie zmarłego specjalnym płótnem – tzw. całunem. Nasz wyspecjalizowany personel przygotuje osobę zmarłą do procesu kremacji z zachowaniem należytego szacunku.

Ceny, które proponuje nasz zakład pogrzebowy z Gdańska nie zrujnują portfela rodziny Zmarłej Osoby.

rekawiczki kremacja
urna kremacja

Szeroki asortyment

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów urn. Posiadamy odzież dla osób zmarłych oraz dewocjonalia pogrzebowe.

Kremacja – częste pytanie

Czy prochy osób zmarłych można rozsypywać?
Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, nie dopuszcza rozsypywania prochów osób zmarłych w ”ogrodach pamięci” usytuowanych na cmentarzach, czy poza nimi, oraz przechowywania urn z prochami w innym miejscu niż na cmentarzu.

Więcej na temat kremacji można przeczytać [tutaj]

całodobowa obsługa

Całodobowy przewoź osób zmarłych.
Jesteśmy dyspozycyjni przez 7 dni
w tygodniu 24 godziny na dobę.

koszty pogrzebu

Pogrzeb Tradycyjny: od 2260zł. Pogrzeb Kremacyjny: od 2020zł (+koszt kremacji) Kwota zasiłku pogrzebowego to 4 000 zł. Na cenę pogrzebu składa się bardzo wiele elementów, po zapoznaniu się z oczekiwaniami rodziny dokonamy indywidualnej wyceny. Koszt kredytujemy w ramach zasiłku pogrzebowego. GRATIS: odbiór Osoby Zmarłej*, wszelkie formalności( USC, ZUS, Administracja cmentarza, ZDiZ, szpitale, hospicja) przyozdobienie grobu( baldachim, kwiaty, trawy, stojaki na wieńce itp.), nagłośnienie, wiązanka* na trumnę lub urnę, dodatkowy karawan na kwiaty* Niezależnie od ceny świadczone przez nas usługi zachowują ten sam wysoki poziom. * dopytaj o szczegóły

Gwarancja jakości

Wieloletnie doświadczenie oraz rodzinna tradycja zobowiązują do zapewnienia Państwu usług na najwyższym poziomie. Niezależnie od ceny świadczone przez nas usługi zachowują ten sam wysoki poziom.